Dijital baskı, en genel tanımıyla geleneksel baskı teknikleri yerine dijital yöntemlerin kullanıldığı baskı tekniğidir.Dijital baskı sayesinde bilgisayar ortamında hazırlanmış grafikler doğrudan dijital baskı makinesine gönderilerek istenilen baskı işlemi başlatılabilir.Dolayısıyla baskı öncesinde uzun bir hazırlık klişe/kalıp ve mürekkep hazırlığı yapılmasına gerek yoktur.

Bu teknolojide kullanılan en yaygın baskı tekniği ise Inkjet tekniğidir. Inkjet tekniğinde, mürekkep püskürtme kafası dijital görüntüyü takip ederek mürekkebi püskürtür ve görüntü istenilen yüzeye aktarılır. Jetron, sahip olduğu Inkjet bilgisi ve uluslararası tedarik anlaşmaları sayesinde dijital baskı teknolojisinin en gelişmiş halini kullanmaktadır.

Endüstriyel dijital baskı size neler sunar?

İstediğiniz Anda, İstediğiniz Adette Üretim

Dijital baskı süreçlerinde herhangi bir adet kısıtlaması olmadığından istediğiniz anda, istenilen adette üretim yapabilirsiniz.

Sınırsız Renk Olanakları

Sınırsız renk olanakları ve fotoğrafik baskı kabiliyetiyle yüksek baskı kalitesi sunan dijital baskı sayesinde, özelleştirilmiş içerikte baskı yapmak mümkün.

Sürdürülebilir ve Çevre Dostu Üretim

Dijital baskı ile hız ve esneklik artarken, enerji tüketimi ve kimyasal kullanımı azalır ve daha çevreci üretim yapılabilir.

Maliyet Etkinliği

Dijital baskı teknolojisi, konvansiyonel baskı yöntemlerine göre daha verimlidir. Hem birim üretim maliyeti hem de zaman ve işçilik maliyeti azalır. Aynı zamanda stok tutma zorunluluğu da ortadan kalkar.